KLASİK CİLT BAKIMI

Cildinize değer katar

Klasik cilt bakımı, buhar altında dinlenmiş olan bir cildi, siyah nokta ve yağlardan arındırma işlemidir.  Klasik cilt bakımı en hassas ciltlerle yapılan bakım ve cilde uygun sürülen serum, maske ve cilt masajı şeklinde uygulanır. Bakım süresi 1-1,5 saat aralığındadır. Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından cildimizin temizliğine özen göstermek kırışıklığın önlenmesi bakımından önemlidir. Cildimizin canlılığı ve parlaklığı sağlık göstergelerinden biridir. Dolayısıyla herkesin ayda bir kez de olsa  klasik cilt bakımı yaptırması faydalı olacaktır. UV ışınları, yapılan ağır makyajlar, sigara, stres, ve yanlış beslenmeler cildimizi olumsuz yönde etkiler.

Yağlı Cilt Klasik cilt bakımı uygulaması genellikle 1.5 saat süren ve ciltte sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, maske, ve nemlendirici ile masaj işlemlerinin yapıldığı bir uygulamadır. Hastanın herhangi bir ağrı ve acı duymadığı uygulamalardan biridir.  Klasik cilt bakımı ile yapılan uygulamalar neticesinde hastanın cildi temizlenerek, cildinde tıkanmış olarak biriken yağ ve kirler arındırılma işlemidir. Cildin kaybettiği esnekliği ve nemi geri getirmiş olur. Klasik cilt bakımında deri kendini ayda bir yenilediği için ayda bir kez önerilmektedir.

Klasik cilt bakımı; stres, yorgunluk, sigara ve alkol tüketimi, çevre kirliliğine bağlı olarak ciltte meydana gelen bozulmalar su tüketiminin az olması gibi sebeplerle ayda bir cilt bakımı uygulanır. Bu işlemlerden sonra cildinizin yeniden nefes aldığını fark edeceksiniz. Eğer sizde cildinizin yaşlanma etkilerini gidermek ve sağlıklı bir görünüm kavuşmak isterseniz mutlaka denemelisiniz.


Klasik Cilt Bakım

Görünümü genelde parlak ve yağlı, gözenekleri ise açık bir cilt tipidir. Gözeneklerin içi genellikle siyah noktalı ve sivilceli olur. Cildin üst tabakası genellikle kalındır. Yüzeyi portakal kabuğuna benzetilir. Akne problemini önüne geçmek için dikkatli bir temizlik programı uygulanmalıdır. Jel ürünleri, alkollü tonikler, su bazlı nemlendiriciler gibi ürünlerdir.

Akneli Cilt

Bu cilt türü genellikle yağlıdır. Ergenlik döneminde daha yaygındır. Annelerin geneli yüz dışında omuz ve sırtta da olabilir. Akne problemi ve siyah noktalar şeklinde başlar. O yüzden hem evde hem de bir uzman tarafından derinlemesine cilt bakımı yaptırmak şarttır. Akne ihmal edildiğinde tedavisi mümkün olmayan izlere yol açar.

 Olgun Cilt

Hücre yenilenmesi azalmış ve elastikiyet kaybı başlamış bir cilt türüdür. Ölü hücreler oluşarak cilde kötü bir görünüm verir. Yağ hücrelerinin yavaş çalışması ise derin çizgilere neden olur. Sürekli bakım yapılmaz ve nemlendirilmezse deri kurur ve kırışmaya sebebiyet verir.

 Kuru Cilt

İnce bir üst deriye sahiptir ve gözenekleri kapalı bir cilt tipidir. Yağ salgılanması genelde azdır. Mattır ve pul pul dökülmeler görülür. Cilt gergindir ve çabuk kırışır.


Arabic AR English EN Turkish TR