MEDİKAL CİLT BAKIMI

Cildinize değer gösteriyoruz

Medikal cilt bakımı profesyonel ekipmanların kullanıldığı, cilt bakımına yönelik serumların sürüldüğü hedefe yönelik bir cilt bakımıdır. Medikal cilt bakımlarında siyah nokta temizleme, cilt canlandırma, cilt gençleştirme, yağlı veya kuru cilde yönelik işlemler yapılıyor. 

Medikal cilt bakımından en iyi etkiyi almak için düzenli yapılması çok önemli.  ‘Cilt bakımı yaptırdım, tekrar siyah noktalarım arttı’ gibi şikayetleri çok duyuyoruz. Bu nedenle medikal cilt bakımına başlarken bunun tek seanslık bir işlem olacağını düşünme, ayda bir kere medikal cilt bakımı yaptırarak en iyi sonucu elde edebilirsin. Sen sormadan biz söyleyelim, medikal cilt bakımı acılı değil fakat cilt bakımı seansı sonrasında cildinde kızarıklık ve hassasiyet oluşabilir. Birkaç saat içinde bu yan etkiler ortadan kalkar. Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı adımları ilk olarak temizlikle başlar. Cilt yüzeyi temizlenir, makyaj çıkarılır. Sonrasında yüze buhar tutularak gözeneklerin açılması sağlanır. Buhar uygulaması sayesinde cilt yüzeyi yumuşuyor ve gözeneklere biriken yağ, kir, makyaj artıklarının daha kolay çıkabiliyor. Bazı medikal cilt bakımlarında sivilceler ve akneler de cilt bakım uzmanı tarafından sıkılarak temizlenebiliyor. 

Temizlenen cildin ihtiyacına göre ultrasound veya yüksek frekans uygulamaları verilerek cildin kolajen üretimi destekleniyor. Böylece cilt sıkılaşıyor ve cilt yüzeyindeki ince kırışık görünümü ortadan kalkıyor. Cilt bakımının en son aşaması ise cildi nemlendirme ve cilt sorunlarına yönelik serum uygulama. Bu aşamada yağlı, kuru veya karma ciltlere göre serum seçilir ve cildi tedavi edecek kremler uygulanır. Krem emildikten sonra güneş kremi sürülerek cilt bakımı tamamlanır. 

Arabic AR English EN Turkish TR